SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY JUŻ OD 199zł - DARMOWY ZWROT 14DNI

EKO Delikatesy

Konsument zawsze ma dwie możliwości – wybrać zdrowe produkty wspierające jego organizm i będące naturalnymi budulcami układu odpornościowego lub skorzystać z oferty firm produkujących wysokoprzetworzoną żywność, w której na próżno szukać wartości odżywczych. Wybór wydaje się prosty. Eko delikatesy to miejsce, w którym znajdzie się wiele produktów wartych wprowadzenia do codziennej, zbilansowanej diety. Są one pozyskiwane z ekologicznych surowców i produkowane pod ścisłą kontrolą UE.

czytaj więcej na dole strony

AGAR BEZGLUTENOWY BIO 10 g - AMYLON AGAR BEZGLUTENOWY BIO 10 g - AMYLON
Producent: AMYLON
Cena: 5,93 zł
szt.
zobacz więcej
AGAR BIO 100 g - BIO PLANET AGAR BIO 100 g - BIO PLANET
Producent: BIO PLANET
Cena: 35,47 zł
szt.
zobacz więcej
AGAR BIO 20 g - BATOM AGAR BIO 20 g - BATOM
Producent: BATOM
Cena: 11,21 zł
szt.
zobacz więcej
AGAR BIO 60 g - BATOM AGAR BIO 60 g - BATOM
Producent: BATOM
Cena: 27,01 zł
szt.
zobacz więcej
ANDRUTY KAKAOWE BIO 32 g - BIOMINKI ANDRUTY KAKAOWE BIO 32 g - BIOMINKI
Producent: BIOMINKI
Cena: 3,13 zł
szt.
zobacz więcej
ANDRUTY KALISKIE 5 szt - MARCZAK ANDRUTY KALISKIE 5 szt - MARCZAK
Cena: 1,74 zł
szt.
zobacz więcej
ANDRUTY MIODOWE BIO 32 g - BIOMINKI ANDRUTY MIODOWE BIO 32 g - BIOMINKI
Producent: BIOMINKI
Cena: 3,13 zł
szt.
zobacz więcej
BANANY W CZEKOLADZIE BIO 70 g - COCOA BANANY W CZEKOLADZIE BIO 70 g - COCOA
Producent: COCOA
Cena: 10,49 zł
szt.
zobacz więcej

Czym jest ekologiczna żywność?

Żywność ekologiczna to produkty pochodzące z rolnictwa ekologicznego, gdzie przestrzegane są wszelkie normy i restrykcje narzucone przez Unię Europejską. W takich miejscach nie używa się chemicznych wspomagaczy wzrostu lub – w przypadku zwierząt, antybiotyków. Metody uprawy ekologicznej określone zostały przepisami prawa. Warto jednak wspomnieć, że artykuły BIO wymagają wielu procesów, takich jak pakowanie, przetwarzanie, a nawet sprzedaż – każdy etap jest kontrolowany przez odpowiednie instytucje.

Przy produktach ekologicznych nie wystarczy, że zostaną określone mianem BIO; ich próbki są pobierane od producenta i  analizowane na wiele sposobów, aby potwierdzić, że dany artykuł spożywczy jest ekologiczny. 

Jak oznaczone są produkty BIO?

Zanim produkty ekologiczne zostaną wprowadzone na rynek i umieszczone na sklepowych półkach, producenta czeka długi proces ubiegania się o certyfikaty – dopiero po ich uzyskaniu na opakowaniu zostanie umieszczony termin „produkt rolnictwa ekologicznego”. W tym wypadku nie ma żadnej drogi na skróty. W jaki sposób oznacza się wyroby BIO?

Na terenie Unii Europejskiej produkty BIO, a dokładnie ich opakowania ozdobione są tzw. zielonym listkiem. Kupując ekologiczne artykuły spożywcze ciężko go nie zauważyć.

Co można znaleźć w BIO delikatesach?

W sklepie internetowym ImBio.pl dostępnych jest wiele zakładek kryjących smaczne produkty i składniki do stworzenia dań z całego świata. Kategoria eko delikatesy to przede wszystkim pyszne czekolady i inne słodycze, po które warto sięgnąć podczas czytania ulubionej książki lub rodzinnej rozrywki. W bio delikatesach czekają również syropy niezbędne podczas śniadania i batony bakaliowo-zbożowe. Wybór jest paraliżujący – który produkt wybrać? A może warto spróbować każdego po trochu?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl