EKO Delikatesy

Konsument zawsze ma dwie możliwości – wybrać zdrowe produkty wspierające jego organizm i będące naturalnymi budulcami układu odpornościowego lub skorzystać z oferty firm produkujących wysokoprzetworzoną żywność, w której na próżno szukać wartości odżywczych. Wybór wydaje się prosty. Eko delikatesy to miejsce, w którym znajdzie się wiele produktów wartych wprowadzenia do codziennej, zbilansowanej diety. Są one pozyskiwane z ekologicznych surowców i produkowane pod ścisłą kontrolą UE.

czytaj więcej na dole strony

Czym jest ekologiczna żywność?

Żywność ekologiczna to produkty pochodzące z rolnictwa ekologicznego, gdzie przestrzegane są wszelkie normy i restrykcje narzucone przez Unię Europejską. W takich miejscach nie używa się chemicznych wspomagaczy wzrostu lub – w przypadku zwierząt, antybiotyków. Metody uprawy ekologicznej określone zostały przepisami prawa. Warto jednak wspomnieć, że artykuły BIO wymagają wielu procesów, takich jak pakowanie, przetwarzanie, a nawet sprzedaż – każdy etap jest kontrolowany przez odpowiednie instytucje.

Przy produktach ekologicznych nie wystarczy, że zostaną określone mianem BIO; ich próbki są pobierane od producenta i  analizowane na wiele sposobów, aby potwierdzić, że dany artykuł spożywczy jest ekologiczny. 

Jak oznaczone są produkty BIO?

Zanim produkty ekologiczne zostaną wprowadzone na rynek i umieszczone na sklepowych półkach, producenta czeka długi proces ubiegania się o certyfikaty – dopiero po ich uzyskaniu na opakowaniu zostanie umieszczony termin „produkt rolnictwa ekologicznego”. W tym wypadku nie ma żadnej drogi na skróty. W jaki sposób oznacza się wyroby BIO?

Na terenie Unii Europejskiej produkty BIO, a dokładnie ich opakowania ozdobione są tzw. zielonym listkiem. Kupując ekologiczne artykuły spożywcze ciężko go nie zauważyć.

Co można znaleźć w BIO delikatesach?

W sklepie internetowym ImBio.pl dostępnych jest wiele zakładek kryjących smaczne produkty i składniki do stworzenia dań z całego świata. Kategoria eko delikatesy to przede wszystkim pyszne czekolady i inne słodycze, po które warto sięgnąć podczas czytania ulubionej książki lub rodzinnej rozrywki. W bio delikatesach czekają również syropy niezbędne podczas śniadania i batony bakaliowo-zbożowe. Wybór jest paraliżujący – który produkt wybrać? A może warto spróbować każdego po trochu?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl