Profilaktyka nowotworowa

  • W XXI wieku przybywa chorób nowotworowych, zwłaszcza nowotwory złośliwe stają się plagą, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Współczynnik przyrostu zachorowania na nowotwory w naszym kraju z roku na rok wzrasta. Badania pokazują, że choroby nowotworowe stanowią realne zagrożenie życia i zdrowia ludzi, dlatego coraz więcej osób zainteresowanych jest tematem profilaktyki nowotworów. Rozwój nauki i prowadzone badania wskazują, że na zachorowania na raka wpływa zarówno dieta, sposób życia oraz czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Zapobieganie chorobie jest bardzo istotne, jednak kluczowym jest również działanie w momencie, gdy nowotwór już wystąpi. Osoby będące w trakcie terapii przeciwnowotworowej muszą w szczególny sposób zadbać o swój organizm. W trakcie chemio- i radioterapii często występuje m.in. zanik apetytu, który może prowadzić do niedoborów pokarmowych w organizmie.
  • W jaki sposób można pomóc choremu? Naprzeciw wychodzą preparaty odżywcze, które w chorobie nowotworowej sprawdzają się doskonale — w małej objętości dostarczają sporą dawkę witamin i niezbędnych składników. Odżywki białkowe dla chorych na raka mają kluczowe znaczenie, ponieważ większość osób poza tym, że zmaga się z nowotworem, walczy również z niedożywieniem wywołanym silną terapią. Istotne są także witaminy przy nowotworze, gdyż ich niedobory występują powszechnie i zagrażają życiu. Preparaty odżywcze w chorobie nowotworowej mogą wspomóc leczenie i wygranie walki z nowotworem. Witaminy wzmacniające po chemioterapii pozwolą poprawić komfort życia.

 

Piśmiennictwo: [1] Onkologia w praktyce, pod red. A. Deptały, 2006, PZWL, Warszawa, [2] Zdrowie i ochrona zdrowia 2019. GUS, Warszawa, Kraków 2020, [3] Dietetyka. Żywienie zdrowego i chorego człowieka. H. Ciborowska, A. Rudnicka, 2014, PZWL, Warszawa

B17 preventum 70mg 75kaps B17 preventum 70mg 75kaps
Producent: Herbamedicus
Cena: 79,20 zł
szt.
zobacz więcej
Huba brzozowa 60tabl Huba brzozowa 60tabl
Producent: Farm-Vix
Cena: 49,70 zł
szt.
zobacz więcej
Pestki moreli jądra gorzkie 300mg 60kaps Pestki moreli jądra gorzkie 300mg 60kaps
Producent: MyVita
Cena: 30,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep internetowy Shoper Premium