Skrzyp complex 50tabl Skrzyp complex 50tabl
Cena: 12,40 zł
szt.
zobacz więcej
Skrzyp +Vit z bambusem 60 tabl Skrzyp +Vit z bambusem 60 tabl
Cena: 13,20 zł
szt.
zobacz więcej
Olej z nasion wiesiołka 500mg 100kaps Olej z nasion wiesiołka 500mg 100kaps
Producent: Gal
Cena: 16,70 zł
szt.
zobacz więcej
Dermobon skóra włosy i paznokcie 30kaps Dermobon skóra włosy i paznokcie 30kaps
Producent: Bonimed
Cena: 18,70 zł
szt.
zobacz więcej
Drożdże selenowe + pyłek kwiatowy 48kaps Drożdże selenowe + pyłek kwiatowy 48kaps
Producent: Gal
Cena: 10,90 zł
szt.
zobacz więcej
Bioparol Olej z wiesiołka 60kaps Bioparol Olej z wiesiołka 60kaps
Producent: Colfarm
Cena: 24,40 zł
szt.
zobacz więcej
Dermobon skóra włosy i paznokcie 60kap Dermobon skóra włosy i paznokcie 60kap
Producent: Bonimed
Cena: 35,50 zł
szt.
zobacz więcej

Włosy, skóra i paznokcie

Niewłaściwie zbilansowana dieta, stres, niewystarczająca ilość snu mogą wpływać na pogorszenie kondycji włosów, skóry oraz paznokci. Prawidłowo dobrana dieta, bogata w warzywa i owoce, które są źródłem witamin i minerałów, w znacznym stopniu przekłada się na stan całego organizmu. Wśród wszystkich substancji dostarczanych do organizmu z pożywieniem istotne witaminy dla włosów to witaminy z grupy B, głównie biotyna i kwas foliowy oraz cynk i żelazo. Jeśli z jakichś powodów dieta nie wypełnia zapotrzebowania na te składniki, można zastosować preparaty wzmacniające włosy, które zawierają odpowiednią dawkę wszystkich tych substancji. Jeśli chcemy poprawić wygląd naszej skóry warto pamiętać o działaniu wewnętrznym oraz równie ważnym zewnętrznym (m.in. codzienna aktywność fizyczna). Związki wzmacniające skórę to przede wszystkim witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, czyli A, D, E i K, ale także witamina C, witaminy z grupy B oraz cynk. Jeśli chodzi o paznokcie to często występuje ich osłabienie i łamliwość. Podobnie jak w przypadku włosów i skóry dużą rolę odegra właściwa dieta. Problemy mogą pojawić się w przypadku niedoboru witaminy A czy żelaza (anemia).

W naszej ofercie kategorii ,,włosy, skóra i paznokcie" dostępne są tabletki na suchą skórę m.in. z olejem z wiesiołka, który pomaga w utrzymaniu zdrowej, promiennej cery oraz witaminy na włosy i paznokcie z dużą zawartością skrzypu polnego, który poprawia ich kondycję. Tabletki wzmacniające włosy bazują na krzemie, który wspiera ich porost oraz innych składnikach mineralnych, które przekładają się na poprawę wyglądu włosów.

Dla osób zabieganych mamy również suplementy 3 w 1, które w jednej tabletce zawierają witaminy na paznokcie, preparat wzmacniający włosy oraz skórę. Zawierają wszystkie składniki niezbędne do polepszenia kondycji włosów, paznokci oraz skóry umieszczone w jednej kapsułce.

Piśmiennictwo:

  • [1] Dietoterapia, D. Włodarek, E. Lange, L. Kozłowska, D. Głąbska, PZWL, 2014, Warszawa
  • [2] Vademecum medycyny wewnętrznej pod red. J Duławy, PZWL, 2015, Warszawa
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium