Błonniki, rośliny i glony sproszkowane

Stosując dobrze zbilansowaną dla naszego organizmu dietę, nie można zapomnieć o odpowiedniej suplementacji. W prosty i bezpieczny sposób mogą ją zapewnić nam rośliny w postaci sproszkowanej. Ususzone i zmielone rośliny (w tym glony), stanowią bogate źródło makro i mikroskładników, bez których nasz organizm nie jest w stanie poprawnie funkcjonować. Ponadto błonnik, zawarty w tkankach roślin, ma pozytywny wpływ na trawienie, a co za tym idzie – na nasze samopoczucie. Sprawdź, co możesz zyskać, sięgając po Spirulinę, Chlorellę czy Guaranę w proszku.

czytaj więcej na dole strony

Błonnik co to jest i na co pomaga

Błonnik w postaci sproszkowanej to nie tylko sposób na zgrabną sylwetkę i usunięcie z ustroju toksyn. Zapobiega on hemoroidom, utrzymuje także w normie poziom cholesterolu we krwi i przeciwdziała zaparciom. Obecny rynek ma do zaoferowania nam głównie błonnik w postaci proszku, który należy stosować, w zalecanej przez producenta dawce. Sproszkowany błonnik można łatwo rozpuścić w płynach lub przyjąć jako zdrowy dodatek do naszych ulubionych potraw.

Rośliny i glony sproszkowane

W ofercie naszego sklepu znajdziesz różnego rodzaju rośliny i glony sproszkowane bogate w WITAMINY. Należą do nich, m.in.:

  • Chlorella;

  • Guarana;

  • Jagody acai;

  • Spirulina.

Guarana właściwości

Nazwa Guarana pochodzi od Guarani – południowoamerykańskiego plemienia Indian.  Guarana aktywizuje nasz układ nerwowy. W  MEDYCYNIE NATURALNEJ jest stosowana jako roślina lecznicza i porównywalnie np. do kawy, zalicza się ją do używek, które po spożyciu sprawiają, że czujemy się rześko. Wzmaga koncentrację, podnosi efektywność, wpływa dodatnio na nasze procesy poznawcze, a także niweluje zmęczenie. Ponadto nasze serce i płuca ”będą nam wdzięczne”, gdy będziemy stosować ją regularnie i w odpowiedniej mierze.

Sproszkowana guarana  podobnie jak korzeń żeń–szenia swoje zastosowanie znajduje w zwalczaniu dysfunkcji seksualnych. Do kolejnych zalet tej rośliny zalicza się działanie przeciwbólowe, dlatego często można znaleźć ją w składzie niektórych leków. Guarana zwiększa możliwości organizmu do znoszenia wysiłku fizycznego i psychicznego, przez co chętnie używana jest przed treningiem. Zawarta w guaranie kofeina poprzez wzmożenie procesu termogenezy przyspiesza metabolizm tłuszczów. Ta lecznicza roślina powoduje również zmniejszenie uczucia głodu, co może okazać się pomocne, gdy pragniemy zrzucić zbędne kilogramy.

 

Wypróbuj również MIESZANKI ZIOŁOWE dostępne w ofercie naszego sklepu, dzięki którym zadbasz o prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Spirulina właściwości

Spirulina to inaczej zielono-niebieskie glony, które rosną w jeziorach Afryki, Ameryki Środkowej i Południowej. Ponieważ spirulina zawiera spore ilości antyoksydantów takich jak chlorofil i karotenoidy, wykazuje zarówno działanie oczyszczające, jak i przeciwzapalne. Co więcej, przyczynia się do obniżenia nadwyżki wolnych rodników, które przyspieszają procesy starzenia oraz rozwój chorób, w tym schorzenia układu krążenia, dolegliwości neurodegeneracyjne (m.in. Alzheimera), również różnego rodzaju nowotwory. Wykazano, że spirulina przejawia także realne działanie przeciwalergiczne.  Sproszkowana  spirulina  będzie też miała korzystny wpływ na kondycje włosów. W tym celu przy użyciu  spiruliny w proszku można samodzielnie przygotować odpowiednią maskę. Stosując spirulinę na włosy, możemy osiągnąć naprawdę świetne efekty.

Chlorella właściwości

Chlorella to niezwykła alga o zielonej barwie, która pochodzi ze słodkowodnych akwenów Dalekiego Wschodu, przede wszystkim Korei Południowej. Podobnie jak spirulinę możemy stosować chlorellę w postaci proszku. W medycynie niekonwencjonalnej jej właściwości są głównie wykorzystywane do detoksykacji organizmu. W dzisiejszym ziołolecznictwie zaleca się stosowanie chlorelli do oczyszczenia organizmu, a zwłaszcza wątroby. Jednym z głównych funkcji wątroby jest oczyszczanie naszego ciała z alkoholu, metali ciężkich i innych środków substancji, tak więc odpowiednia dawka chlorelli w codziennej suplementacji pozwoli jej na szybszą regenerację.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl