SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY JUŻ OD 199zł - DARMOWY ZWROT 14DNI

Naturalne środki na owady

Naturalne środki przeciw owadom i groźnym dla naszego zdrowia pajęczakom możesz stosować niemal przez cały rok. Skutki ukąszeń komarów, a zwłaszcza kleszczy – choroba bakteryjna zwana boreliozą – mogą okazać się niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia, a nawet i życia. Dla zwiększenia bezpieczeństwa swoich bliskich oraz samego siebie, zwłaszcza podczas spędzania wolnego czasu na łonie natury czy też w mieszkaniu, w naszej ofercie sklepowej znajdziecie Państwo wiele skutecznych środków odstraszających insekty , a także takie, które okażą się pomocne w zniwelowaniu objawów ukąszeń.

czytaj więcej na dole strony

 

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Co powinny zawierać naturalne środki na owady?

OLEJKI ETERYCZNE to główna grupa środków pochodzenia naturalnego, za pomocą których efektywnie zwalczymy komary i kleszcze. Ich pochodzenie ma swoje miejsce w różnych częściach roślin i charakteryzują się składem bogatym w różnego rodzaju związki chemiczne. Unikatowe połączenie odpowiednich pierwiastków chemicznych, zawartych w organicznych repelentach, zapewnia stosowną barierę ochronną nie tylko przed komarami, muchami, ale także licznymi gatunkami pajęczaków. Ich przyjemne dla człowieka walory zapachowe stanowią nieprzyjemny dla insekta czynnik odstraszający.

 

Najpopularniejszymi olejkami eterycznymi odstraszającymi owady są:

  • olejek lawendowy;

  • olejek tymiankowy;

  • olejek sosnowy;

  • olejek miętowy;

  • olejek eukaliptusowy;

  • olejek z trawy cytrynowej.

Olejek lawendowy na komary oraz mole

Niezbędnym surowcem do produkcji tego rodzaju olejku, są kwiaty lawendy wąskolistnej. Roślina ta stanowi pomoc w zwalczaniu moli oraz komarów. Aromat olejku lawendowego jest bardzo przyjemny dla naszych kubków zapachowych, jednak jego woń zanika już po upływie 30 minut. Jako substancję odstraszającą powinniśmy używać go w stężeniu wynoszącym około 5%. Co więcej, olejek lawendowy ze względu na kojące i łagodzące właściwości można zastosować w przypadku powstałych wskutek pogryzienia reakcji alergicznych.

W naszej ofercie znajdziesz specjalne preparaty na owady, np. OLIWKĘ ODSTRASZAJĄCĄ KOMARY I INNE OWADY.

Olejek miętowy na ugryzienia

Jeśli preferujesz odświeżający zapach pochodzenia organicznego zamiast syntetycznego, olejek miętowy okaże się dla Ciebie doskonałym wyborem. Pozyskuje się go głównie z mięty pieprzowej, której właściwości cechuje skuteczne oddziaływanie owadobójcze oraz odstraszające. Jego aromat jest dosyć trwały, bo unosi się w powietrzu przez około dwie godziny i dzięki temu można go stosować na odsłonięte partie ciała. Ponadto olejek miętowy łagodzi podrażnienia i wykazuje działanie miejscowo znieczulające.

Polecamy również naturalne środki na ugryzienia owadów, np. OLEJEK NA UKĄSZENIA OWADÓW ECO.

Jak stosować olejki eteryczne na kleszcze i komary?

Wykorzystując pożyteczne walory olejków eterycznych, nie można zapomnieć o następujących zaleceniach:

 

  • Olejki stosujemy sporadycznie, a ich ilość należy zmniejszyć w należyty sposób przy kolejnym, jednorazowym zastosowaniu.

  • Kobiety w ciąży oraz dzieci poniżej 3 roku życia powinny zachować odpowiednią ostrożność. W trosce o nasze zdrowie właściwym zachowaniem będzie zasięgniecie porady lekarza.

  • Olejki eteryczne to intensywne w swoim działaniu substancje, tak więc, gdy nosimy się z zamiarem nałożenia ich bezpośrednio na skórę, powinny być one stosowane w postaci rozcieńczonej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl