Wierzbownica drobnokwiatowa - właściwości lecznicze

,,Ciche choroby”, dolegliwości, o których się nie wspomina, tematy wciąż budzące skrępowanie - do tej grupy należą między innymi choroby prostaty i układu moczowego. Mężczyźni mają w zwyczaju unikać tematu zdrowia, kontrolnych wizyt u lekarza, nie skarżą się na bóle. XXI wiek rozluźnił wiele więzów, wprowadził lekkość wypowiadania się na różne tematy, jednak męskie schorzenia wciąż przez niektórych uznawane są za temat tabu.

Nowotwór prostaty

Choroby prostaty to najczęściej łagodny przerost oraz rak prostaty, który zgodnie z danymi z 2020 roku jest drugim najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn.

Bardzo ważnym jest, aby badać się regularnie, obserwować swój organizm i dbać o siebie, żeby jak najdłużej pozostawać w dobrej formie. Od wielu lat obok leczenia farmakologicznego stosuje się ziołolecznictwo, powrót do naturalnych metod, które często pomagają uchronić się przed wprowadzeniem farmakoterapii. Kuracja naturalnymi środkami wymaga dużo więcej czasu, ponieważ ich działanie na organizm nie jest zbyt gwałtowne, ale dzięki temu znosi on to łagodniej. 

 

Wierzbownica drobnokwiatowa

Innym ziołem, które również przyczynia się do poprawy funkcjonowania prostaty, jest wierzbownica drobnokwiatowa. Roślina ta jest wspaniałym źródłem substancji, które są biologicznie czynne, między innymi kwasów: linolenowego, stearynowego, arachidowego, czy arachidonowego oraz flawonoidów.

Wierzbownica właściwości

Poza właściwościami przeciwzapalnymi na prostatę wyciąg z ziela wierzbownicy drobnokwiatowej ma też działanie przeciwbakteryjneprzeciwnowotworoweprzeciwgrzybiczeodtruwające i wspierające układ odpornościowy.

Dodatkowo jest wykorzystywana do leczenia

  • stanów zapalnych układu moczowego,
  • chorób skóry, na przykład łuszczycy, łojotoku i łojotokowego zapalenia skóry, trądziku, czy pokrzywki.

Ponadto wyciągi z wierzbownicy wykorzystywane są do leczenia zaburzeń cyklu miesięcznego u kobiet, bólach głowy, bólach nerwowych i łysieniu androgenowym. 

Naturalne sposoby leczenia są mniej radykalnym dla organizmu rozwiązaniem. Warto jednak pamiętać o regularnych badaniach i kontroli stanu zdrowia u specjalistów przed wprowadzeniem jakiejkolwiek metody wspierania organizmu.

W naszym sklepie dostępne jest ziele wierzbownicy drobnokwiatowej, z którego można przygotowywać napary, suplement diety z palmą sabałową oraz mieszanki ziołowe bazujące na wierzbownicy, palmie sabałowej oraz pokrzywie, które wspomogą pracę układu moczowego.

Literatura:

[1],,PALMA SABALOWA CZY WARTO ZASTOSOWAĆ W ANDROLOGII?’’ Jan Karol Wolski, POSTĘPY ANDROLOGII ONLINE , 2016, 3 1, 33-38

[2],,Palma sabalowa (Sabal palmetto Lodd., Saw palmetto) w łagodnym rozroście gruczołu krokowego’’ Agnieszka Gryszczyńska, Bogna Opala, Postępy Fitoterapii 1/2011 str 18-27

[3],,Ocena aktywności przeciwgrzybiczej wyciągu wodnego z wierzbownicy drobnokwiatowej (Epilobium parviflorum Schreb.) wobec dermatofitów z gatunku Trichophyton mentagrophytes’’Anna Głowacka , Mariusz Mianowany , Danuta Trojanowska, Alicja Budak; Postępy Fitoterapii 3/2013 str 163-166

[4]pacjent.gov.pl ,,Mały gruczoł, duży męski problem’’ 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium