SKORZYSTAJ Z DARMOWEJ DOSTAWY JUŻ OD 199zł - DARMOWY ZWROT 14DNI

Naturalne źródła witamin

Witaminy i minerały to składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka na każdym etapie jego rozwoju. Substancje te są elementami tkanek i narządów, ale także biorą udział w inicjowaniu wielu procesów metabolicznych zachodzących w ludzkim ciele. Witaminy i minerały towarzyszą człowiekowi od pierwszych chwil życia, a potrzebują ich zarówno noworodki, nastolatki, a także osoby dorosłe, jak i starsze.

czytaj więcej na dole strony

WITAMINA C (1000 mg) 1 kg  - BATOM WITAMINA C (1000 mg) 1 kg - BATOM
Producent: BATOM
Cena:

40,90 zł

szt.
zobacz więcej
WITAMINA C (1000 mg) 100 g  - BATOM WITAMINA C (1000 mg) 100 g - BATOM
Producent: BATOM
Cena:

9,80 zł

szt.
zobacz więcej
WITAMINA C (1000 mg) 500 g - BATOM WITAMINA C (1000 mg) 500 g - BATOM
Producent: BATOM
Cena:

24,40 zł

szt.
zobacz więcej

Jakie mają role w organizmie? Naturalne źródła witamin

Witaminy zostały odkryte na początku XX wieku przez polskiego naukowca Kazimierza Funka. Jako pierwsza została odkryta witamina B1, czyli tiaminawitamina rozpuszczalna w wodzie. W organizmie jest niezbędna do prawidłowej pracy układu pokarmowego, krążenia oraz nerwowego. Zauważono także, że jej niedobory mogą objawiać się utratą koncentracji i problemami z drżeniem mięśni. Najbardziej znanym skutkiem niedoboru tej witaminy jest choroba beri — beri. Wśród innych witamin rozpuszczalnych w wodzie wymienić można witaminę C i pozostałe witaminy z grupy B.

Każda z witamin ma swoje indywidualne właściwości, niektóre w połączeniu z innymi witaminy lub minerałami tworzą kompleksy, które uczestniczą w ważnych dla całego organizmu reakcjach. Przykładowo, aby żelazo się lepiej wchłaniało, zaleca się, aby było podawane z witaminą C, które polepsza jego przyswajanie, a witamina D konieczna jest do zachowania prawidłowego poziomu wapnia i fosforu.

Składniki mineralne, czyli inaczej pierwiastki można podzielić na makroskładniki, do których należą sód, potas, wapń, fosfor, magnez, siarka i chlor oraz mikroskładniki — m.in. chrom, żelazo, cynk, miedź, jod, mangan i selen. Składniki mineralne są niezbędne do prawidłowego rozwoju i pracy organizmu, biorą udział w wielu procesach metabolicznych, budują komórki, tkanki oraz narządy, a także uczestniczą w utrzymaniu homeostazy (równowagi wewnętrznej) całego organizmu.

W naszym sklepie dostępne są witamin i minerały w różnych formach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy suplementy diety w tabletkach, kapsułkach oraz krople, które szczególnie dobrze sprawdzą się dla dzieci, ale także dla dorosłych w zależności od potrzeb. Dużym zainteresowaniem cieszy się ekstrakt z dzikiej róży, czyli rośliny będącej najlepszym źródłem witaminy C.

Bibliografia:

[1] Chemia żywności t.3, praca zbiorowa, Wydawnictwo WNT, 2012

[2] Żywienie człowieka, t. 1. Red. Gawęcki, Jan. Warszawa: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl