Opinie o Nas

Co to jest dietetyka klinicznaCzym jest dietetyka kliniczna?

Dietetyka kliniczna jest dziedziną nauki, która łączy ze sobą wiedzę z zakresu leczenia wielu klinicznych jednostek chorobowych, z tą o żywności i żywieniu oraz o wszelkich zależnościach występujący między tymi naukami. Dietetyk kliniczny jest osobą, która ukończyła kierunkowe studia i zdobyła umiejętności z zakresu żywienia klinicznego — takie jak specjalne wymagania żywieniowe w zależności od jednostki chorobowej, z jaką zmaga się pacjent, a także wpływu różnych czynników pokarmowych na dane schorzenie.

Dietetyka kliniczna szczególnie koncentruje się na wiedzy z zakresu leczenia żywieniowego osób zmagających się z różnymi chorobami m.in.:

  • nowotworowymi,
  • tarczycy,
  • przewodu pokarmowego,
  • układu sercowo-naczyniowego,
  • cukrzycą,
  • insulinoopornością,
  • anemią,
  • osteoporozą,
  • dną moczanową,
  • a także chorobami zapalnymi jelit i innymi.

Zazwyczaj dietetycy kliniczni koncentrują się na kilku jednostkach chorobowych lub grupach pacjentów i stają się w nich specjalistami, np. dietetycy pediatryczni, psychodietetycy, dietetycy onkologiczni czy sportowi. Podobnie jak w przypadku lekarzy, każdy z tych specjalistów dietetyki ma wiedzę z zakresu klinicznej dietoterapii schorzeń, ale koncentrują się oni w określonej grupie. Decydując się na wizytę u dietetyka, warto sprawdzić, w jakiej dziedzinie się on specjalizuje i wybrać takiego, który odpowiada naszym indywidualnym potrzebom.

Studia na kierunku dietetyka kliniczna przygotowują studentów do stosowania leczenia żywieniowego przeznaczonego do specjalnych potrzeb pacjentów zmagających się z chorobą. Postępowanie żywieniowe będzie się różnić w zależności od jednostki chorobowej, dlatego wiedza dietetyka klinicznego musi być szeroka i stale aktualizowana. Pomocne w tym procesie są różne kursy, konferencje i szkolenia, które przekazują najnowsze informacje, często dotyczące konkretnej dziedziny dietetyki. Na studiach przyszły dietetyk uczy się klinicznego zarysu chorób i postępowania w nich, zdobywa informacje z diagnostyki laboratoryjnej, co pomaga w interpretacji wyników pacjentów. Poza tym na studiach dietetycznych są zajęcia kulinarne, na których dietetycy uczą się jak tworzyć posiłki w różnych dietach i jak je modyfikować w zależności od potrzeb pacjenta. Leczenie żywieniowe jest coraz bardziej docenianą terapią uzupełniającą leczenie farmakologiczne.

Zmagając się z różnymi chorobami, warto udać się do dietetyka, który wprowadzając prawidłowe, zbilansowane żywienie wspomoże leczenie schorzeń lub zapobiegnie ich rozwojowi.

 

Bibliografia:

[1] Ciborowska Helena; Rudnicka Anna. Dietetyka Żywienie zdrowego i chorego człowieka. Red. Warszawa: PZWL Wydawnictwo Lekarskie, 2014

FAQ - CZYLI CZĘSTE PYTANIA 0
Czy są jakieś przeciwwskazania do stosowania aparatu?
Tak jest kilka sytuacji gdzie używanie aparatu jest nie wskazane.
Więcej informacji w przeciwwskazania

Jaka jest wielkość urządzenia:

jest mały, lekki, podręczny, elegancko wykonany; małe wymiary umożliwiają łatwe przenoszenie, zastosowanie w domu, pracy czy podróży. Mieści się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowym.

Urządzenie w etui waży zaledwie 170g, to oznacza że waży tyle samo co Twój telefon.
Wymiary ma 19,5cm x 5cm x 3cm (wysokość, szerokość i głębokość w etui)
Więcej informacji w budowa i dane techniczne

Rozmiary urządzenia do akupunktury

Czy urządzenie może zrobić krzywdę?
jest bezpieczny - niska energia impulsów nie powoduje porażenia prądem elektrycznym, nie może zaszkodzić - według opinii lekarzy stymulacja przywraca zachwianą równowagę Yin - Yang, nigdy jej nie burzy

Urządzenie użytkowane nie prawidłowo może stanowić zagrożenie.
Więcej informacji w ostrzeżeniach.

Jak długo pracuje na jednej baterii?
jest oszczędny - jedna bateria wystarcza na długi okres użytkowania, dzięki specjalnym układom ograniczającym jej zużycie wynosi nawet kilka miesięcy.

Bateria w tym urządzeniu to standardowa R9. Jej koszt waha się w granicy 15zł. Od nas na start dostajesz ją gratis!
Więcej informacji w budowa i dane techniczne

Czy będę potrafić go obsługiwać?
jest łatwy w obsłudze - pomocnicza szeroka elektroda czynna ułatwia znalezienie punktów akupunkturowych na tułowiu, nogach czy rękach, gdzie punkty są odległe od siebie. Główna elektroda czynna, zakończona kulką, ułatwia stymulację miejsc o dużym zagęszczeniu punktów, np. ucho, twarz, dłonie.
Więcej informacji w instrukcja użytkowania

Skąd będę wiedzieć w którym miejscu należy stosować urządzenie?
Znajdowanie punktów, wbrew pozorom, jest dość proste. Trafienie w punkt jest potwierdzone przez uczucie drażnienia w czasie stymulacji - poza punktem nie jest odczuwalne. Urządzenie już w pobliżu punktu sygnalizuje optycznie i akustycznie. Urządzenie wydaje dźwięk oraz sygnał świetlny po odnalezieniu interesującego nas punktu.
Więcej informacji w instrukcja użytkowania oraz w przykładowych punktach

Jaka jest jego trwałość i okres gwarancji?
Aparat jest niezawodny - całkowity brak kabli na zewnątrz urządzenia praktycznie uniemożliwia uszkodzenie aparatu. Firma udziela gwarancji na pięć lat i notuje reklamacje na poziomie ułamków procenta.
Jeszcze raz powtórzę, gwarancję masz aż na 5 lat!

Czy mogę zapłacić za pobraniem u kuriera?
Oczywiście że tak, nie mniej jednak zostanie doliczona cena takiej wysyłki zgodnie z cennikiem.

Komentarze do wpisu (0)

imbio.pl - świat w wymiarze EKO

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl